YouTube Çevrimdışı Video Desteği Özelliği Geldi

YouTube Çevrimdışı Video Desteği Özelliği Geldi

Tech Kafa 11 Ara 2014 Haberler  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bildiğiniz gibi uzun bir süre mobil YouTube kullanıcıları artık YouTube‘a çevrimdışı video izleme desteği gelmesi konusunda ısrar ediyorlardı, ve bu sonunda gerçekleşti. Google‘ın yaptığı duyuruya göre çevrimdışı video izleme şimdilik her platformu ve her ülkeyi kapsamıyor, ilk adımda en azından sayılı ülkelerde bu eylem gerçekleştirilecek. Daha sonra ise dünya genelinde bu uygulamaya geçileceği tahmin ediliyor.

İnternet veri bağlantısında çok büyük tasarruf sağlayan ve kotanın aşılmaması konusunda yardımcı olan çevrimdışı video izleme özelliği ilk adımda Filipinler, Endonezya ve Hindistan‘da uygulanacak. Birçok popüler ve hatırı sayılır derecede izlenmiş videoları kapsayan bu yeni güncelleme ise şuanlık sadece Android kullanıcıları için geliyor fakat ilerleyen günlerde iOS platformuna da gelmesi bekleniyor.

youtube2

Google‘ın bu yeni projeyi ilk adım olarak Asya coğrafyasındaki ülkelerde uygulamasının ise bir amacı var. Şöyle ki; internet verisi altyapısının ve internet hızının yetersiz olduğu Asya coğrafyası ülkelerinde Google hem kullanıcıların internete girmesine yardımcı olacak, hem de düşük fiyatlı Android One mobil akıllı telefonlarının kullanımını arttırmaya yönelik eylemler hedeflenecek.

Çevrimdışı video izlemenin nasıl olacağına dair kısa bir açıklama yapmak gerekirse; çevrimdışı olarak izlenebilecek videolar bir simge veya sembol ile anlaşılabilecek ve söz konusu bu videolar normal şekilde bir kez açılıp izlendikten sonra 2 gün boyunca internet erişimi olmadan çevrimdışı izlenebilecek.

teknoloji hattı

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
1454344487_heathrow-capsule-car
Londra’da GATEway Sürücüsüz Otobüs Testlerine Başladı
indir
Forza Motorsport 6 Apex Sistem Gereksinimleri Belirlendi
ön görsel
Teknoloji Markaları Ve Finansal Değerleri
the-playstation-vr-content-at-paris-games-week-should-make-everyone-excited-136401337823403901-151028142022
En Popüler 5 Cardboard (VR) Oyunları Hakkında Bilgiler