zombie app store

Zombi Uygulamalar App Store’da

Tech Kafa 01 Şub 2015 Haberler  0
facebook müşteri hizmetleri
teknoloji hattı
Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

App Store uygulama yapımcıları bir sene içinde Hollywood’tan daha fazla yapım üretmişken yeni bir rapor üzerine 2015’te App Store girmenin neredeyse imkansız olacağını söylüyor. Bunun sebebi ise zombiler. Zombiler derken kast edilen ise zombi uygulamalar.

Adjust.com’dan alınan bir rapora göre App Store bu sebeple “Undead App Store” olarak anılmaya başlandı. Peki zombi uygulama ne anlama geliyor? Zombi uygulama, App Store’da özellikle aramadan bulunmayan, popüler uygulamaların çok altında kalmış ve kullanıcıların bulmak için büyük çaba sarf ettiği uygulamalara verilen isim.

Yani bu bir uygulama geliştiricisinin App Store’da tamamen görünmez olması gibi bir şey. Bildiğimiz gibi App Store araması biraz yüzeysel. Zombi uygulamaların ise sayısal bakımdan popüler uygulamalardan fazla olduğu bir diğer gerçek. Zombiler yavaş ama emin adımlarla App Store’u ele geçirdi de diyebiliriz. 2014 senesi içinde App Store %60 oranında bir büyüme yaşadı. Sadece 2014 senesinde 8.9 milyondan 14.2 milyona ulaşan uygulama sayısının içinde zombiler de %74’ten %83 oranına ulaştı.

Görünüşe göre zombiler kazanıyor. Zombi uygulama geliştiricilerinin de para kazanması bu durum da daha da zorlaşıyor. Apple’in ise bu konuda ne yapacağı hala merak ediliyor.

teknoloji hattı

Tech Kafa {Tech Kafa}

Müşteri hizmetleri / Destek hattı
siri dil değiştirme
iOS 10 Siri Dil değiştirme
ios-10 ne zaman çıkacak
iOS 10 yenilikler ve çıkış tarihi
iOS 10 sürümünde farklılıklar nelerdir?
iOS 10 sürümünde farklılıklar nelerdir?
iPhone bildirimleri kapatma
iPhone bildirimleri kapatma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir